Za podjetnike, ki jih zanima odgovor na vprašanje kako do več kupcev preko spleta sem pripravil spodnjo razlago o tem kako spremljati rast vaše spletne strani na točno določene ključne besede.
Naj najprej napišem, da spodnja razlaga za webmasterje in upravljalce spletnih strani, res ni neka strašna znanost.
In tudi na splošno ne obstaja samo ena pot za spremljanje rasti spletne strani na točno določeno ključno besedo.
Programčkov, takšnih online in free, boste na to temo našli na spletu na tone.
Sam uporabljam že lep čas SERP checker na povezavi. Ne stane nič, zadošča pa več kot dovolj za toliko besed (in domen) kot jih “navadni smrtnik” in povprečni podjetnik, ki se želi lotiti malenkost bolj globoko spletnega nastopa, potrebuje.
Bom odkrit.
Vsebino spodaj sem spisal iz dveh razlogov:
- prvič, ker koristi meni, da novim naročnikom, ki jih zanima kako do več kupcev in potencialno sodelujočim, hitro in enostavno razložim kje, kako in kaj si naj nastavijo, da bodo spremljali rast ključnih besed njihove spletne strani (za katere se dogovorimo)
- in drugič, ker z njenim opisom targetiram na srednje slo podjetnike, ki si želijo boljših rezultatov iz spleta (hint: ključna besedna zveza tega zapisa je kako do več kupcev). Kot lahko vidite iz url naslova na vrhu.
.
Kako do več kupcev
z brezplačnim orodjem SERPLab?
.
SERPLab na prvi strani zgleda tako:
.
.
Po opravljeni registraciji in prijavi v aplikacijo, nov projekt skreirate s klikom na desni knofek:
.
.
Na strani, ki se vam odpre, skreirate nov projekt (da prikažem primer, sem dal ime projektu Keramične ploščice).
V drugo vrstico vnesete ime svoje domene (v tem primeru sem si izmislil domeno keramičneploščice.com).
.
.
V spodnjem delu iste strani (slika zgoraj), izberete na katerem iskalcu boste spremljali razvoj svojih ključnih besed (za ta primer sem izbral slovenski google).
Če targetirate na druge države, s klikom na zavihek preprosto izberete želen trg.
V zadnji vrstici “namlatite” besede, ki jih želite spremljati.
Sam sem za primer zapisal besedo keramične ploščice.
In to je vse.
Pri advanced options lahko pustite vse prazno in v desnem kotu kliknete add project (dodaj projekt):
.
.
Med vsemi vašimi projekti (lahko jih imate več – recimo vsakega za svojo spletno stran, če imate strani več), boste na seznamu našli svoj skreiran projektek:
.
.
V primeru na sliki, sem ostale svoje realne projekte zakril, prikazujem pa samo tega testnega na temo keramičnih ploščic (url naslov je zaradi šumnikov v domeni premetalo v neke čudne znake, podobno kot mojo domeno MatijaZajšek.com zaradi tega preljubega š-ja v priimku).
Sicer pa iz slike vidite, da vam programček omogoča, da si med drugim lahko nastavite tudi kako pogosto želite, da robotki preletijo rezultate.
Kot vidite, imam sam nekatere projekte nastavljene na 2 urni sprehod (kaj hočemo, prodajalsko marketinška neučakanost :)), nekatere projekte (na katerih sem manj aktiven), pa imam nastavljene na 8 urne sprehode robotkov.
S klikom na posamezni projekt se vam odpre naslednja slikca:
.
.
Na mojem testnem projektu seveda rezultatov ni (tudi sprehod robotkov kaže na sliki “in progress”).
Sicer pa boste na tej sliki za vsako izbrano ključno besedo (če želite tudi vsak dan ali vsaki dve uri) lahko lepo spremljali kako napreduje vaša spletna stran.
Priporočam, da ne postanete junkie in klikate na to orodje vsak ljubi dan.
Nič pa ni narobe, če nanj zavijete vsak mesec vsaj enkrat.
To pa zato, da vidite ali je v tridesetih dneh kakšna sprememba vaših pozicij.
Če boste brskali za SEO pomočjo od zunaj ali znotraj vašega podjetja (tem, ki so v dilemi predlagam skok na članek Povečanje prodaje preko interneta), boste s tem orodjem enostavno skozi čas prišli do lastnega občutka o tem kako hitro (če sploh) lahko napreduje vaša spletna stran.
Tisti, ki smo in še bomo outsourcali to pomoč, bomo deležni toliko različnih mnenj o hitrosti napredovanja spletne strani na določene ključne besede, s kolikor ljudmi se bomo o tem pogovarjali.
Najlažje se tega obranimo res samo tako, da sami spremljamo svoje rezultate.
Če ne drugo – če opazimo zunanjo SEO hišo, ki ji gre hitreje in bolje, se lahko zgodita dve reči:
- sami brskamo za rešitvami kako pohitriti svoje metode in postopke
- postanemo bolj pozorni na razliko med black hat in white hat metodami
In tretjič – prepričan sem, da boste s tem orodjem (ali podobnim) postali bolj pozorni in izbirčni pri tem kakšne rezultate vam naj servira potencialni izvajalec izboljševanja vaših pozicij.
Kar pa, če ne drugo, ugodno vpliva na vaše stroške 🙂
Now that we know kako spremljati razvoj naše spletne strani na točno določene besede (ali besedne zveze), je seveda logično vprašanje kako dosegati vedno boljše pozicije (da bomo končno prišli do odgovora kako do več kupcev).
Del odgovora na to je v zapisu Kako prodajati preko spleta, kjer opisujem interno linkanje strani med sabo, del v tutorialu Kako priti na prvo stran Googla, kjer sem temeljito opisoval postopek pisanja vsebine za posamezno stran, del odgovora pa me še čaka (mreženje in to….)
Hope it helps….
.
.