Tudi za to metodo je na spletu prikazanih že nešteto možnosti.
Sam uporabljam spodnjo (ker mi ni treba nič drugega kot inštalirati dodatek, potem pa ta dodatek sam na vsaki spletni strani, sproti pokaže ali je povezava dofollow ali nofollow).
V Chrome trgovini poiščemo dodatek SEO quake:
.
.
Med nastavitvami (preferences) odkljukamo, da želimo videti, ali je povratna povezava “no follow”:
.
.
In to je to.
Preverimo (npr. povezave v Google plus omrežju):
.
.
Kako preverimo ali so povratne povezave dofollow ali nofollow na celotnih spletnih straneh in blogih?
.
Ena takšna (sicer plačljiva) pot je scrapebox (ne naredim linka, ker mi deluje rahlo spammy):
.
Dodatnih 9 načinov boste našli na tej povezavi.
.
Zakaj je pomembno ali je povratna povezava
nofollow ali dofollow?
.
Na splošno, dofollow povezave dopuščajo Googlovim pajkom, da pregledajo stran in lahko zato vplivajo na pozicije in avtoritativnost spletne strani (PA), medtem, ko nimajo nofollow povezave, nobenega vpliva na pozicije spletnih strani. To je zato, ker ne prenašajo naprej Pageranka.
Sicer pa nofollow povezave lahko vseeno “ne direktno” vplivajo na doseg spletne strani in na znamko, enako kot npr. signali iz socialnih omrežij.
V različnih spletnih virih boste našli zagovornike enih in drugih povezav.
Nekateri celo trdijo, da so nofollow povezave znak za spammanje in zato negativno vplivajo na pozicije spletnih strani.
Še največ spletnih teorij pa govori o tem, da naj bo portfelj povratnih povezav med nofollow in dofollow linki, uravnotežen, češ, da to vpliva na naraven izgled povratnih povezav:
.
.
Ali so nofollow povezave kaznovane s strani Googla?
.
SEO ekpert Christoph C. Cemper (Dunaj, Avstrija), je npr. v magazinu Website Boosting, od 4649 primerov spamanih povezav, ki jih je Google objavil kot odgovor za preverbo, med 16. avgustom 2013 in 2. julijem 2014, ugotovil, da je med njimi le 3% nofollow povezav (iz novičarskih portalov in spletnih direktorijev) in, ki so obstajale že več let.
Ena od njih je bila celo dofollow povezava, ki je bila spremenjena v nofollow približno 10 mesecev prej (julija 2013, ko je linkanje čez novičarske portale bilo označeno za neetično).
To nakazuje, da ne samo trenutni status povezave, ampak tudi pretekli, lahko vpliva na kazen od Googla.
Po drugi strani, se v večini primerov priporoča, da smo na nofollow povezave pozorni in kadarkoli sumimo, da so nevarne za naše spletne strani, izbrišemo post ali kontaktiramo upravljalca spletne strani, na kateri je takšna povezava.
Dodatna pojasnila so lepo razložena na tej povezavi (v angl.), sicer pa sem dodatne nasvete za gradnjo povratnih povezav, objavil tudi v članku Backlinking vs. content.
Uživajte.
.
.